Kredi Kayıt Bürosu

Türkiye Halk Sağlığı Derneği 2017 Ödül Töreni / Ödül Törenine Destek Verenler / KREDİ KAYIT BÜROSU / Türkiye'nin ilk ve tek kredi bürosu olan Kredi Kayıt Bürosu(KKB), sektörün önde gelen 9 bankasının ortaklığı ile 11 Nisan 1995 tarihinde kurulmuştur. KKB'nin, bankalar, tüketici finansman şirketleri, leasing, faktoring ve sigorta şirketleri olmak üzere hem Risk Merkezi hem de kendi üyelerini içeren 200'e yakın üyesi bulunmaktadır.

Türkiye Halk Sağlığı Derneği 2017 Ödül Töreni
Ödül Törenine Destek Verenler
KREDİ KAYIT BÜROSU

Kredi Kayıt Bürosu(KKB), Finans sektörü ve reel sektöre yönelik katma değerli ürün ve hizmetleriyle fark yaratıyor

Türkiye'nin ilk ve tek kredi bürosu olan Kredi Kayıt Bürosu(KKB), sektörün önde gelen 9 bankasının ortaklığı ile 11 Nisan 1995 tarihinde kurulmuştur. KKB'nin, bankalar, tüketici finansman şirketleri, leasing, faktoring ve sigorta şirketleri olmak üzere hem Risk Merkezi hem de kendi üyelerini içeren 200'e yakın üyesi bulunmaktadır.

KKB'nin temel fonksiyonu; üyelerinden topladığı müşteri bilgilerini birleştirip kredi risk yönetim süreçlerinde kullanılmak üzere yine üyeleri ile paylaşması şeklindedir. 2013 yılı Ocak ayında hizmete sunduğu Çek Raporu, Risk Raporu ve Elektronik Rapor Sistemi ile KKB, yalnız finansal kuruluşlara değil aynı zamanda bireylere ve reel sektöre yönelik hizmetler de sunmaya başlamıştır.

Kişi ve kurumların finansal itibarlarını yönetebilmeleri için önemli araçlar sunan KKB, 2014 yılında bireylere ve reel sektöre yönelik olarak tasarlanmış yeni finansal hizmetler platformu Findeks'i hayata geçirmiştir. Findeks, sahip olduğu dünyanın en gelişmiş kimlik doğrulama yapılarından biriyle benzersiz bir hizmet sunmaktadır. 

Son olarak 2015 yılında KKB tarafından hayata geçirilen, 2016 yılında yasa ile kullanımı zorunlu hale gelen ve 1 Ocak 2017 itibarıyla yürürlüğe giren Karekodlu Çek Sistemi ile daha şeffaf ve güvenli bir ticari hayat için önemli bir adım atılmıştır. 

KKB, katma değerli ürün ve hizmetlerin yanı sıra toplumsal sorumluluk bilinci ile hareket etmekte ve sosyal sorumluluk alanında pek çok projeyi aktif olarak yürütmektedir.

Yorum ya da sorularınız için: bilgi@bilgipesinde.com


İyilik Peşinde Koş için gerekli linkler: