Down Sendromu Derneği

Türkiye Halk Sağlığı Derneği 2017 Ödül Töreni / Down Sendromu Derneği / İŞ KOÇU DESTEKLİ İSTİHDAM PROJESİ / Down Sendromlu çocukların Eğitimi ve meslek sahibi olarak yaşamın içinde olmalarını sağlaması nedeniyle…

Türkiye Halk Sağlığı Derneği 2017 Ödül Töreni

Down Sendromu Derneği / İŞ KOÇU DESTEKLİ İSTİHDAM PROJESİ

Down Sendromlu çocukların Eğitimi ve meslek sahibi olarak yaşamın içinde olmalarını sağlaması nedeniyle…

2009 yılında faaliyetlerine Down Türkiye adı ile bir platform olarak başlayan Down Sendromu Derneği 2011 yılında dernekleşmiştir.

15 yıldır Down sendromlulara gönüllü olarak çeşitli alanlarda destek vermiş kişiler tarafından kurulan derneğimiz bu tecrübe ile 5 yıl gibi kısa bir sürede Down sendromlular için her alanda algıları değiştiren projelere imza atmış, pek çok konuda öncü olmuş, Down sendromlu çocuğu olan ailelerin birleşmesine ve Türkiye'nin farklı illerinde yerel dernekler kurulmasına destek olmuştur. Bu dernekleri vizyonumuz ve birikimimizle desteklemeye devam ediyoruz. 

İş koçluğu ve eğitim başta olmak üzere, sağlık, toplumsal farkındalık, uluslararası ağ kurulması gibi pek çok farklı konuda projeler yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. İlk 15 yıl için belirlediğimiz hedeflerimize şimdiden ulaştığımızı söylemekten gurur duyuyoruz. Bu gururu uluslararası ödüller ile de taçlandırıyoruz. Dernek başkanımız Gün Bilgin DSİ tarafından 2009 yılında Down Sendromu Türkiye Büyükelçisi ilan edilmiştir 2014yılında da kendisine Down sendromu için yaptığı çalışmalardan dolayı üstün başarı ödülü verilmiştir.

Derneğimiz 2015 Altın Effîe Ödülünü almıştır. 2017 yılında İş Koçu Destekli İstihdam Programımız Zero Project tarafından yılın Yenilikçi Uygulaması Ödülünü almıştır. Uluslararası alanlarda da ülkemizi temsil ediyoruz. European Dovvn Syndrome Association (EDSA) yönetim kurulundayız. Down Syndrome International (DSİ), TR21 Research Society, Dovvn Syndrome Medical Interest Group (DSMIG), World Association for Supported Employment (WASE) üyesiyiz. Tüm etkinliklerimizde Dovvn sendromlu bireylerin ve ailelerin hayatlarına bir değer katmayı ve toplumun engellilere bakış açısını değiştirerek toplumsal yapının olumlu gelişmesine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Bu hedef doğrultusunda kısaca başardığımız ilkler, yıllık etkinliklerimiz ve uluslararası faaliyetlerimiz hakkında size bilgi vermek istiyoruz. 

Tüm detaylara www.downturkiye.org adresinden ulaşabilirsiniz.

Yorum ya da sorularınız için: bilgi@bilgipesinde.com


İyilik Peşinde Koş için gerekli linkler: