Kasev Huzurevi

Türkiye Halk Sağlığı Derneği 2013 Ödül Töreni / YAŞLI SAĞLIĞI KATEGORİSİ / Kasev Vakfı Yaşlı Sağlığı Çalışmaları / KASEV (Kadıköy Sağlık Eğitim Merkezi Vakfı) 1986 yılında kurulmuş, sağlık, sağlık eğitimi, sosyal hizmet, yaşlılık hizmetleri, yaşlı sağlığı ve çevre sağlığı hizmetlerini amaç edinmiş; yalnız ulusal değil, uluslararası düzeyde tanınan gönüllü bir kuruluştur. Kamuya yararlı, kar amacı gütmeyen, gönüllü çalışmalar yapmaktadır.

Türkiye Halk Sağlığı Derneği 2013 Ödül Töreni
YAŞLI SAĞLIĞI KATEGORİSİ
Kasev Vakfı Yaşlı Sağlığı Çalışmaları

KASEV (Kadıköy Sağlık Eğitim Merkezi Vakfı) 1986 yılında kurulmuş, sağlık, sağlık eğitimi, sosyal hizmet, yaşlılık hizmetleri, yaşlı sağlığı ve çevre sağlığı hizmetlerini amaç edinmiş; yalnız ulusal değil, uluslararası düzeyde tanınan gönüllü bir kuruluştur. Kamuya yararlı, kar amacı gütmeyen, gönüllü çalışmalar yapmaktadır.

Öncelikle sevgili öğretmenlerimiz başta olmak üzere; emekli ve hasta yaşlılarımıza en iyi hizmeti vermek, modern ve çağdaş bir hizmet sunmak için küçük küçük bağışları en iyi şekilde değerlendirerek, 1991-1997 döneminde 6 katlı, 140 odalı, 135 yaşlıya tıbbi bakım ve güvenli bir yaşam sağlayacak tesislerini hayata geçirmiştir.

Arkasında bir holding bulunmayan, devlet yardımı da alamayan KASEV Vakfı; bu güzel çalışmaları görüp, ona katkı ve destek sağlayan hayırseverlerin yardımı ile desteklenmektedir.

KASEV bünyesinde, 130 yaşlımıza, 60 kişi en iyi şekilde hizmet vermektedir. Bunu da özellikle son yıllarda, ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılar nedeni ile artan mali zorluklar altında gerçekleştirmektedir.

Yatalak, yatağa bağımlı, felçli, hastane sonrası bakım gerektiren, Alzheimer ve parkinsonlu yaşlılar için de tıbbi bakım hizmeti verilmektedir. KASEV'e makbuz karşılığı nakdi yardım yapılabildiği gibi ihtiyaç duyulan malzemelerin "ayni bağışla" verilmesi de mümkündür.

Saydam ve denetlenebilir yapısı ile ülkemizdeki STK'lar arasında ayrı bir yer tutan, KASEV topladığı her kuruş yardımı yerinde kullanması, farklı yapısı, gönüllü hizmetleri ile özel bir yer tutmaktadır. Ayrıca KASEV huzurevi, Türkiye'deki yaşlılık hizmetlerinde ISO 9001:2008 kalite belgesine sahip ilk kurumdur.

Ayrıca KASEV Dinlenmeevinde yer olmadığından, yatalak yaşlılar için "100 yataklı bir Tıbbi Bakımevi" yapmak için çalışmalarına devam etmektedir. Yaşlılarımızı muhtemel İstanbul depreminden korumak için bir afetevi yapmak da KASEV'in projeleri arasında yer almaktadır.

KASEV’in sunduğu hizmetler:
• Hepsi deniz manzaralı, banyolu ve balkonlu müstakil odalar.
• 24 saat hemşire, sağlık ve revir hizmeti, hekimler gözetiminde devamlı sağlık hizmeti ve bakım bölümü.
• Diyet uzmanı kontrolünde beslenme ve yemek hizmeti.
• Geniş çaplı sosyal etkinlik, sanat ve kültür faaliyetleri.
• Özel geziler, konser, eğlence ve diğer aktiviteler.
• Sakinlere hitap eden hobi bahçesi, çevre çalışmaları, hobi mutfağı, oyun odaları, el sanatları ve diğer etkinlik bölümü.
• Özel yaşlı bakımı bölümü, kuaför salonu.
• Psikolog hizmeti.
• Modern çamaşırhane ve temizlik hizmetleri.
• Sakinleri Kadıköy'e ulaştıran servis hizmeti.
• Parkinson, alzheimer, yatalak, felçli, hastane sonrası bakım gerektiren hastalar için özel hizmet ve bakım üniteleri.

Yorum ya da sorularınız için: bilgi@bilgipesinde.com


İyilik Peşinde Koş için gerekli linkler: