Hüseyin Beşgül

Türkiye Halk Sağlığı Derneği 51 Yıl Ödül Töreni 2019 / EN İYİ HASTA YAKINI ÖDÜLÜ / HÜSEYİN BEŞGÜL / Hasta yakını olmanın ne kadar zor olduğunu yakından deneyimlemiş bir kişi olarak bu deneyimlerini diğer hasta yakınları ile paylaşmak arzusu ile Türkiye Alzheimer Derneği’ne üye olması ve bununla da yetinmeyip dernek yönetiminde görev alması nedeniyle değer görülmüştür.

Türkiye Halk Sağlığı Derneği 51 Yıl Ödül Töreni 2019
EN İYİ HASTA YAKINI ÖDÜLÜ / HÜSEYİN BEŞGÜL

Hasta yakını olmanın ne kadar zor olduğunu yakından deneyimlemiş bir kişi olarak bu deneyimlerini diğer hasta yakınları ile paylaşmak arzusu ile Türkiye Alzheimer Derneği’ne üye olması ve bununla da yetinmeyip dernek yönetiminde görev alması nedeniyle değer görülmüştür.

Hüseyin Beşgül'ün yaşam öyküsü:
Hüseyin Beşgül 1965 Istanbul doğumludur. İlk ve orta eğitimini FMV Işık Lisesinde tamamlamıştır. Istanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Türkiye’de ve yurtdışında çeşitli endüstriyel ve ticari faaliyetlerde bulunmuştur. Halen yurtdışında elektronik, tekstil ve tarımsal üretim alanlarında yatırımlarını sürdürmektedir. Türkiye Alzheimer Derneği’nde 3 dönemdir Yönetim Kurulu üyeliği yapmaktadır ve Alzheimer hasta yakınıdır.

Hüseyin Beşgül için hasta yakını olmakla başlayan Sivil Toplum Kuruluşu yaşamı tutkuyla devam etmektedir. Kendi yaşadığı sıkıntıları başka kişilerin mümkün olduğu kadar az yaşamaları adına elinden gelen her türlü çabayı gösterebilmek için Türkiye Alzheimer Derneğinde görev yapmayı benimsemiştir içtenlikle...

Türkiye Alzheimer Derneği bünyesinde Alzheimer hastalığı ile ilgili bilimsel çalışmalar yapılmakta, kongreler düzenlenmekte, bakım evleri yönetilmekte ve hasta bakıcılar Alzheimer hastaları için can siperane çaba harcamaktadırlar. Ama bunların tümü Hüseyin Beşgül için yetersiz çalışmalardır sanki. Aslında ona göre tüm bu çalışmaların üstünde ilgilenilmesi gereken yalnızca Hasta Yakınlarıdır bir bakıma...

Çünkü hasta yakınlarının bilgisi kadar uzun yaşamaktadır Alzheimer Hastaları, çünkü hasta yakınlarının sevgisi ve çabası kadar mutlu olmaktadır Alzheimer hastaları. 

Türkiye'de yaşıyor olmamızla övüneceğimiz konulardan birisi de ülkemizde Alzheimer hastalarının teşhisten sonra en uzun süre yaşamakta oldukları gerçeğidir. Bunun nedeni ülkemizdeki aile 
yapısı ve Alzheimer hasta yakınlarının aile büyüklerine bıkmadan usanmadan ve sevgiyle, saygıyla ve aile ortamında bakmalarıdır. 

İşte Hüseyin Begül'ün Alzheimer Hastalığı ile mücadele etmede Hasta Yakınlarına dayanmasının nedeni tam da budur...

Kendisine kolaylıklar diliyor, bu çok değerli çabalarının sürmesini umuyoruz.

Yorum ya da sorularınız için: bilgi@bilgipesinde.com


İyilik Peşinde Koş için gerekli linkler: