Hayvan Dostu Kumbara

Türkiye Halk Sağlığı Derneği 45. Yıl 2013 Ödül Töreni / HAYVAN DOSTLARIMIZ KATEGORİSİ / Şişli Belediyesi / Senin İçin Bozuk Para Benim İçin Sıcak Yuva" / "Hayvan Dostu kumbara" projesi sokaklarda yaşayan hayvanların barınma sorunlarına dikkat çekmek için düşünülmüş, farkındalık yaratmaya yönelik bir proje çalışmasıdır.

Türkiye Halk Sağlığı Derneği 45. Yıl 2013 Ödül Töreni

HAYVAN DOSTLARIMIZ KATEGORİSİ

Şişli Belediyesi / Senin İçin Bozuk Para Benim İçin Sıcak Yuva

"Senin için bozuk para, benim için sıcak yuva" temalı hayvan dostu yapılarak sosyal medyada da kendinden söz ettiren "Hayvan Dostu kumbara projesi gönüllü hayvan sever kuruluş Kedi Tasarım ve İç Mimarlık Tic. Ltd. Şti.(PODO) ile Şişli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü işbirliği ile sokaklarda yaşayan hayvanların bannma sorunlanna dikkat çekmek için düşünülmüş, farkındalık yaratmaya yönelik bir proje çalışmasıdır. 

"Çare Şensin! Satın Alma, Sahiplen!"

Türkiye'de yaklaşık 700 bin yuvasız sokak hayvanı olduğu tahmin ediliyor. Fakat biz onları ya görmüyoruz ya da görmezden geliyoruz. Sokakları paylaştığımız kedi ve köpeklerin barınma sorunlarına dikkat çekmek ve sokak hayvanlarına yardım eli uzatmak için Şişli Belediyesi; "Çare Şensin! Satın Alma, Sahiplen!" sloganıyla Şişli semtini kedi-köpek evleri ve Hayvan Dostu Kumbaralarla donattı. Hayvan Dostu Kumbara projesi ile kediler evlerine, köpekler kulübelerine kavuştu. 

Şişli Belediye Başkanı Sayın Mustafa SARIGÜL tarafından desteklenen, Gazeteci Ömür Gedik ve Hayvan Dostu Firma Maıjinal Porter Novelli tarafından 2013 yılı başında tanıtımı Kumbara" projesi kapsamında yapılan çalışmalar amacına ulaştı. Proje kapsamında gönüllü işyerlerine yerleştirilen Hayvan Dostu Kumbaralara yapılan ilk yardımlar, şartlı bağış hesaplarına aktanlarak, elde edilen gelirlerle sokaklarda yaşayan dostlarımız için ilk kedi evleri ve köpek kulübeleri alımı yapıldı.

“Senin için bozuk para, onun için sıcak yuva" mesajıyla sokaklarda yaşayan hayvanların barınma sorunlanna dikkat çekmek ve kamuoyunda farkındalık yaratmak amacıyla hazırlanan Hayvan Dostu Kumbaraların, gönüllü kurum ve kuruluşlara yerleştirilmesine devam edilmektedir.

Çare Biziz!

Geçici hayvan bakımevlerine veya barınaklara alınan kedi ve köpeklerin rehabilitasyon işlemlerinden sonra sahiplendirilebilmesi için Şişli Belediyesi tarafından ilanlar hazırlanıp, çeşitli etkinlikler ile sahiplendirilmeleri teşvik edilse de tüm çabalara rağmen, sahipsiz hayvanların en fazla yüzde 10'u sahiplendirilebilmektedir. Geri kalanı ise sokaklarda soğuk, açlık, susuzluk ve trafik kazaları gibi binbir sorun arasında yaşam mücadelesi vermeye devam etmektedir.

Tüm korkular, önyargılar ve endişeler bir kenara bırakılıp, sokaktaki kedi ve köpeklere nasıl yaklaşılması gerektiği öğrenildiğinde ve bir kez olsun onlara el uzatıldığında, kalıcı çözüm sağlanacaktır. Hep birlikte yaşamanın değeri ve anlamı anlaşılacaktır. Yüzyıllar boyu insanla birlikte yaşamaya alıştırdığımız ve çok uzun zaman önce evcilleştirdiğimiz kedi ve köpeklere sahip çıkmak ve hak ettikleri gibi evlerimizde, sokaklarımızda bizimle beraber yaşamalarını sağlamak için bundan böyle Çare Biziz!

Hayvan Dostu Kumbaraların yerleştirildiği Kurum ve İşletmeler

• Fulya Mahalle Muhtarlığı Fulya Mah. Ortaklar Cad. Bahçeler Sok. No:4 / Şişli

• Şişli Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü Abide-i Hürriyet Cad. Mezarlık Çıkmaz Sok. No:2 / Şişli

• Şişli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Piyalepaşa Bulvarı No:80

• Animallia Gökgöl Sağlık Hiz. Gıda Ltd. Şti.    İ.E.T.T. Hareket Sit. Kültür Mah. Otlukbeli Sok. No:36 / Beşiktaş

• Kadife Et Ürünleri San. ve Tic. Ltd. Şti. Feriköy Mah. Kurtuluş Cad. No:196 / Şişli

• Ada Veteriner Polikliniği ve Pet. Tic. Ltd. Şti. Sülün Sok. No:14 l.Levent/ Beşiktaş

• Vedat Çelik (Kuaför Vedat) Abide-i Hürriyet Cad. İskete Sok. No:2/B / Şişli

• Oğuzhan Özkalay (Animals Veteriner Kliniği) Duatepe Mah. Ergenekon Cad. No:89/a / Şişli

• Selçuk Çömlek (Çizmeli Kedi Veterinerlik) Kurtuluş Cad. No:174 / Şişli

• Neşeli Günler Evcil Hayvan Eğt. Hiz. Ltd. Şti. Kilyos Cad. Seher Sok. No:4 / Sarıyer

• Animalpark Veteriner Kliniği (M.Gürol ARSLAN) Basın Yayın Sitesi Tarakçı Cad. No:71/N /Zekeriyaköy

• Tom ve Jerry Veteriner Kliniği Cumhuriyet Mah. Cumhuriyet Cad. Çandarlı Sok. No:53 /

• Beylikdüzü Özel Nilgün Doğay Lisesi Kore Şehitleri Cad. No:13 / Esentepe

Yorum ya da sorularınız için: bilgi@bilgipesinde.com


İyilik Peşinde Koş için gerekli linkler: