Ebeler Derneği

Türkiye Halk Sağlığı Derneği 2014 Ödülleri / ANNE ÇOCUK SAĞLIĞI KATEGORİSİ / Ebeler Derneği / Yeni bir canlının dünyaya gelmesini desteklemek, doğum ağrısı çeken bir annenin acısını hafifletmek ve aileye istek ve özlemle beklenen birinin katılımını sağlamak, ebelerin çağlar boyunca saygın bir toplumsal statü edinmesini sağlamıştır.

Türkiye Halk Sağlığı Derneği 2014 Ödülleri
ANNE ÇOCUK SAĞLIĞI KATEGORİSİ
Ebeler Derneği

Yeni bir canlının dünyaya gelmesini desteklemek, doğum ağrısı çeken bir annenin acısını hafifletmek ve aileye istek ve özlemle beklenen birinin katılımını sağlamak, ebelerin çağlar boyunca saygın bir toplumsal statü edinmesini sağlamıştır.

Önceleri geleneksel yöntemlerle sürdürülen ebelik mesleği, örgün eğitimin başlaması ile bilimsel temellere dayanmış ve günümüzde ebeler kadın ve dolayısıyla aile ve toplum sağlığının koruyucuları olarak çağdaş meslekler içinde yeri almıştır.

Ebeler ailenin mahremiyetine kadar giren sağlık profesyonellerinden biridir. Yaşam mucizesinin tanıkları olan ebeler, toplumun en temel gereksinimi için hayati bir hizmet vermektedir.

Bu nedenle Ebeler Derneği olarak, ülkemizin kadın ve çocuk sağlığına hizmet etmenin yolunu, ebelik mesleğini güçlendirmek olarak görmekteyiz. Derneğin tüm çalışmaları bu kapsamda şekillenmiştir.

Yorum ya da sorularınız için: bilgi@bilgipesinde.com

İyilik Peşinde Koş için gerekli linkler: